č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Glen Hughes - "The Voice of Rock"
zdroj Doublehead Production, spracoval jimi, 18.2.2005Do známeho bratislavského klubu Babylon v polovici marca (14.3.) zavíta legendárny Glen Hughes so skupinou.

Hlas tohoto rodáka z anglického Cannocku nespochybnitežne patrí k najväčším pokladom rockovej histórie ako aj spoločné nahrávky s DEEP PURPLE, ktoré ozdobili svojimi hlasmi s Davidom Coverdaleom "Burn", "Stormbringer", alebo "Come Taste the Band".

Po ére Deep Purple sa usadil v Los Angeles, podiežal sa na rôznych projektoch bez žánrového ohraničenia, účinkoval napríklad v celosvetovo známom trháku od The KLF "America: What Time Is Love?", naspieval album Black Sabbath "Seventh Star", čo však nie je posledná spolupráca s Tonym Iommim ako dokazuje minuloročný album "Iommi with Glenn Hughes" a ohlásená novinka pre tento rok!

Od devädesiatych rokov sa Glen koncentruje na sólovú kariéru a popri svojom statuse speváka a basgitaristu preukazuje aj skladatežský talent. V posledných rokoch je známi aj spoločný projekt s Joe Lynn Turnerom "Hughes Turner Project HTP", spevákom Deep Purple neskoršej dekády. Turner sa preslávil v skupine Rainbow "purplovského" gitaristu Ritchieho Blackmora.

Aktuálne turné podporuje Hughesovu novinku Soul Mover, ktorú nabubnoval jeho dobrý priatež Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers, rovnako ako minuloročné koncertné DVD. Chad naviac pritiahol aj kolegu Davea Navarra. Zhodou okolností Glenove turné sprevádza skupina Lizards Bobby Rondinelliho, známeho z Blue Oyster Cult, Rainbow a Black Sabbath.Diskografia:
Deep Purple "Burn" (1974)
Deep Purple "Stormbringer" (1974)
Deep Purple "Come Taste The Band (1975)

Play Me Out (1977)
Hughes/Thrall (1982)
Blues (1992)
From Now On... (1994)
Burning Japan Live (1994)
Feel (1995)
Addiction (1996)
The Way It Is (1999)
Return Of Crystal Karma (2000)
Building The Machine (2001)
Songs In The Key Of Rock (2003)

Hughes Turner Project I. (2002)
Hughes Turner Project Live In Japan (2002)
Hughes Turner Project II. (2003)

Soulfully Live In The City Of Angels (DVD, 2004)


web:
www.glennhughes.com
www.thelizardswebsite.com
www.frontiers.itCopyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits