r o z h o v o r y  i n c i p i t u m
 r o z h o v o r y
 r o z h o v o r y  r o z h o v o r y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Gigant promotion
Hirax Shop
hardcore&punk a metal obchod
ROCK PLANET - Časopis pre fanúšikov rockovej hudby
Metalzone.info - nejrozsáhlejší databáze metalových odkazů
metalový magazín ABYSS
Metalirium.com
Catacombs
Whiplash
funshirt.sk
innocence-music.com
Artrock.cz - progresivní rock nejen 70. let
True-Empress.sk - metalove, goth, a ine temne oblecenia
deathcore.sk
Fall A Prey znovu útočí. Drsným klipem
Vavříny z největších hudebních soutěží, desítky koncertů, debutové album a aktuálně i premiérový klip. Thrashmetalová partička FALL A PREY dosáhla dalšího výškového táboru při svém vzestupu hudebním světem. S kytarou zpívající Tomáš Čech a Ondřej Longa, s baskytarou v ruce Tomáš Komenda a za bicími řádící Petr Přidal znovu atakují vaše smysly. Pod stromeček veřejnosti nadělili svůj historický první klip k nové písni ENEMY TO MYSELF.
David Mach, 5.8.2010


David Mach, 24.1.2013 Jiří Rogl: Z rockového polosvět(l)a
Ve středu 12.říijna od 18:00 se v novém klubu Exit-Us uskuteční křest knihy fotografa Jiřího Rogla "Z rockového polosvět(l)a" - první tuzemské fotografické publikace věnované koncertním fotografiím. V knize najdete přes tři sta fotografií převážně rockových interpretů a skupin.
Bohouš Němec, 26.9.2011

My Wave: vlna rozvířená novou deskou. Nechte se unášet
Koncertní pódia brázdí už pátým rokem. Přímo z jejich duší chrlící se rock-alternative naplnil desítky klubů a sálů, vždy přidali ty pravé ingredience do žánrových směsí open air festivalů. Za sebou úspěšná vystoupení ve známých soutěžích se silnou českou i mezinárodní konkurencí. Vydaná dema, promo nahrávky, několik singlů. Ale až teď se fanoušci konečně dočkali – právě vyšlo jejich debutové album!
David Mach, 5.8.2010

Henry Rollins: Hovory R
Když ještě vystupoval s kultovní hardcoreovou kapelou Black Flag, rval se přímo během koncertů s publikem. Místo fanoušků dnes sice na souboj Henry Rollins vyzývá spíš literaturu, se stejnou vervou se ale vydává do zemí, kam by žádný správný Američan neměl jezdit, utahuje si z metalových (i jiných) legend a vede vlastní politický sloupek. Vedle toho ještě stíhá hrát ve filmech, psát knihy a moderovat vlastní rozhlasový pořad. Pro své únorové vystoupení v Praze si navíc chystá zcela speciální program, zahrnující americkou ústavu, bývalé předáky Ku Klux Klanu a svobodu slova. Je tedy nejvyšší čas začít studovat příslušnou odbornou literaturu. Henry Rollins totiž sice nechce při svých projevech nikoho nechávat pozadu, na vyložené opozdilce ale nikdo čekat taky nebude...
Jana Vrbková, Obscure promotion, 22.1.2010

ROCK SHOCK: Rozhovor s Pavlou Hanákovou - manager projektu, dramaturg
David Mach / Rock Shock, 18.6.2009

Tomáš Brna a Maja Žuffa - Sme metaloví šialenci
Sme len obyčajní chalani, ktorí popri zamestnaní organizujú festival. Tvrdia o sebe organizátori festivalu Oravarockfest, ktorý sa každoročne koná v Námestove Tomáš Brna a Maja Žuffa, s ktorými som sa stretol po koncerte punk-rockovej skupiny EDITOR v známom dolnokubínskom minibare. Kde sme sa otvorene porozprávali na tému festival.
Boris Hrudál, 3.4.2009

RUBUFASO MUKUFO alias "metamorfované Rumburakovo zaklínadlo, ako premeniť človeka v havrana"
Rozhovor zo skúsenými nováčikmi na českej grindovej scéne. Ich hudobné umenie rozhýbať kosti pocítite na koncerte a fakt, že nejde o úchylných namyslených zvrhlíkov čítajte tu.
Blcha, 8.10.2008 (rozhovor čitateľa incipitum.sk)

Hirax a jeho ďalšie aktivity...
Minule sme sa bavili čisto iba o Lunatic Gods. Dnes sa Hiraxa popýtam na ostatok jeho aktivít a verte mi - nie je ich málo...
Luigi, 11.9.2008

Hirax a Lunatic Gods...
Hirax. Dá sa povedať už osobnosť a pojem v slovenskom podzemí. Či už metalovom, punkovom, hardcorovom, pisateľskom, ale hlavne undergroundovom. Člen skupín Lunatic Gods, Editor, Nothing, zakladateľ vydavateľstiev Hirax a Hrom Records, organizátor martinského Underground Festu a mnoho klubových koncertov po celom Slovensku, debutujúci autor cez román "Raz aj v pekle vyjde slnko", úspešný bloger, cestovateľ, pisateľ cestopisov, úvah, prózy aj poézie... proste multimediálna duša. Pre metalistov a rockerov hlavne srdce martinských Lunatic Gods a tak začnem s touto oblasťou...
Luigi, 14.8.2008

Alenation Mental
Lukáš, 21.8.2006

Najmladší člen kapely, vždy na pódiu v ústraní za svojimi ohromnými klávesami - Mustis (Dimmu Borgir)
Dimmu Borgir je snáď hriech predstavovať, rozhovory s nimi boli uvedené asi vo všetkých možných médiách. Ak sa povie rozhovor s Dimmu Borgir, automaticky sa vynorí Silenoz (rytmická gitara) alebo Shagrath (vokal), mená zakladateľov kapely, ktorej nahrávka za nahrávkou získavali na veľkoleposti. A táto veľkoleposť sa stala do očí bijúca najmä potom, ako do kapely vstúpil najmladší člen a obalil ich hudbu symfonickými víziami. Najmladší člen kapely, vždy na pódiu v ústraní za svojimi ohromnými klávesami. Mustis.
Tatiana Godarska, 7.8.2006

GAAHL - NEKONEČNÁ DIMENZIA
Dňa 19. júna tohto roku sa na pultoch objavilo nové CD snáď najortodoxnejšej blackmetalovej kapely Gorgoroth. Náš nórský webovský magazín Imhotep mal možnosť zúčastniť sa prehrávok pripravovaného albumu a už vtedy nám bolo jasné, že Gorgoroth pripravili album, na ktorom najdokonalejšími prostriedkami vyjadrili rýdzosť svojho odkazu. Imhotep zvolil nový album Gorgoroth "Ad Majorem Sathanas Gloriam" za titul mesiaca a na základe úžasu, ktorý v nás vzbudil, sme sa rozhodli mesiac jún venovať Gorgoroth. A nielen preto. Ako mnohí viete, kontroverzný frontman kapely, Gaahl, sa v týchto dňoch odoberá na 13 mesiacov do chládku. Na tento okamih sme pripravili rozhovor s Gaahlom - významnou osobnosťou a filozofom blakmetalového sveta.
Tatiana Godarska, 5.7.2006

Poppy Seed Grinder
Lukáš, 26.6.2006

Diarrhoea
Lukáš, 16.6.2006

Nefastus, benjamín rakúskej stálice v black a death metalovom pekle, Belphegor: "hudba nie je sekretár"
Dostupnosť západnych hudobných časopisov a internetové ziny otvorili brány do pozadia metalového sveta. Čítajúc rôzne články sa ovšem pasívnym znalcom jazyka stáva, že predsa len nie všetko je zrozumiteľné...
Tatiana Godarska, predslov a preklad Ivan Chytil, 6.6.2006

PORFYRIA
Kapela PORFYRIA sa do nášho undergroundu zapísala dobrým menom, ktoré si vytvorila hlavne na základe debutu Duality. Recenziu na CD ste si už na týchto stránkach mohli prečítať a tak som vám teraz pripravil malý rozhovor. Na moje otázky sa rozhodol odpovedať gitarista Sharon.
MURPHY, 7.4.2006

Snovonne
Slovensko je zvláštna krajina, život ktorej sa riadi niektorými nie vždy pochopiteľnými pravidlami. Jedným z nich je dobre známy mantinelizmus. Medzi hitparádovo-rádiovou len-nikoho-nevyrušiť hudbou a extrémnou UG scénou vlastne neexistuje nič, čo by stálo za pozornosť, čo by mohlo zaujať. Ale podľa všetkého sa blížia lepšie časy a táto sféra hudobného života by mohla nabrať dych. Na toto v podstate prázdne pole vstúpila speváčka, ktorú dnes už dosť početná skupina fandov pozná pod menom Snovonne.
Ivan Chytil, 27.3.2006Copyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits