č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

DARK FUNERAL na Slovensku
zdroj EPL Agency, 8.3.20103.4.(sobota) 2010
Dark Funeral, Zonaria, Carach Angren, Nefarium
PRESOV – V CLUB, začiatok 18:30 18:00 !!!Dňa 3.4. sa nad Slovenskom zatiahnu tmavé mračná, ktoré vietor zavial až z ďalekého a chladného severu. Dôvodom je príchod temného komanda zo švédskeho Stockholmu DARK FUNERAL. Ja osobne si myslím, že kapelu nie je potrebné predstavovať, ale predsa. Kapela bola z popola a tmy stvorená v roku 1993 Lordom Ahrimanom a Blackmoonom. Samozrejme, že ako v každej inej legendárnej kapele musela nastať aj nejaká personálna zmena. Z pôvodnej zostavy ostal v kapele k dnešným dňom už len Lord Ahriman, ale to sa na ich tvorbe a živom prejave nijako neprejavilo, práve naopak, sú v tej najlepšej forme v akej mohli kedy biť. Kapela má za svojich 17 rokov fungovania na black metalovej scéne slušné meno a 5 plnohodnotných albumov, 3 EPčka, 1 Live album a 2 DVDčka. Dark Funeral Odohrali taktiež obrovské množstvá koncertov po celom svete. Zahrali si aj s kapelami ako: Immortal, Cannibal Corpse, Zyklon, Six Feet Under, Nile, Dying Fetus, atď. Ako posledná radovka je album s názvom Angelus Exuro pro Eternus z roku 2009 ku ktorému sa koná tohtoročné EU tour. Kapela má samé skvelé ohlasy k tomuto albumu a celkom slušne je ocenený aj ich oficiálny videoklip. Môžete ho zhliadnuť na youtube.com s názvom My Funeral. Ten sa od svojho uvedenia na internete stal najsledovanejším hudobným klipom portálu, nehovoriac, že sa jedná o 2 verzie tohto klipu, jedná je cenzurovaná, a čo myslíte, aká bude asi tá druhá? :D Klip bol dokonca nahrávaný v starom blázinci a jedná sa samozrejme o pekne nadupanú skladbu s klepačkami a pochmúrnou atmosférou. Čo iné sa od týchto temných blackošov dá očakávať, však? Aktuálna zostava, ktorú môžete shliadnuť v Prešovskom V Clube je: Lord Ahriman – gitara, Emperor Magus Caligula (ex Hypocrisy, ex Sanctification) – vokály, Chaq Mol – gitara, B-Force – basgitara, Dominator ( Aeon, ex Sanctification)– bicie.

Zonaria Ako ďalšia kapela koncertu sa predstaví švédska kapela Zonaria, ktorá je aktívna od roku 2002. Jedná sa o kapelu hrajúcu melodický death metal s vplyvmi kapiel ako Hypocrisy, Arch Enemy a miestami je z nich cítiť aj vplyv kapely Dimmu Borgir. Aj keď kapela v našich končinách nie je veľmi známa, mohli ste ich už predsa len zhliadnuť ako support po boku kapiel ako Vader, Impaled Nazarene, Pain, či Marduk. Na konte majú 2 albumy. Po druhom albume s názvom The Cancer Empire boli v Švédsku vyhlásení za senzáciu extrémneho metalu roku 2008, v tej dobe robili predskokanov kapely Vader na ich výročnom tour po severnej Európe.

Nefarium Carach Angren Carach Angren, nová nádejná kapela na súčasnej black metalovej scéne. Pochádzajúca z Holandska, na svojom konte majú 2 dlhohrajúce dosky. V “Véčku“ sa vám predstavia s novinkou Death Came Through A Phantom Ship z roku 2010.

Poslednou ale rozhodne nie len do počtu bude talianska kapela Nefarium, ktorá ma na svojom konte tri albumy, jedno EP a jedno demo. Posledný počin je z tohto roku a nesie názov AD Discipulum. Členom tejto údernej formácie je aj bicmen Garghuf známy z pôsobenia v kapele GORGOROTH a zároveň pôsobí aj v kapele ENTHRONED.

3. apríl (sobota) 2010, Dark Funeral, Zonaria, Carach Angren, Nefarium Prešov (V - Club), vstupné: predpredaj 20eur, na mieste 22eur, vlez: 18:00 17:30.
ZĽAVNENÉ VSTUPENKY:
Môžete zakúpiť v Prešove u Školkyho na tel.cisle 0908 817 212 a v Košickom Collosseu od 15.marca do 2.apríla 2010 alebo na dobierku najneskôr do 26.marca. Cena lístka je 18.75 eur!!!

ZÁJAZD Z BANSKEJ BYSTRICE:
kedy: 03.04.2010
kde: V CLUB PREŠOV
cena zájazdu:20e
odjazd:Malá železničná stanica Banská Bystrica 14:00
prihlasovanie:+421 908 923 374-Michal
email: hardrocker@hardrocker.eu
web: www.hardrocker.eu
Cenou zájazdu sa rozumie cesta na koncert alebo festival a naspäť. V prípade malého počtu účastníkov sú zabezpečené viacmiestné autá.

Viac informácií:
www.eplagency.sk
www.myspace.com/eplconcertagency
info@eplagency.sk
www.ticketportal.sk
www.myspace.com/darkfuneral
www.myspace.com/zonaria
www.myspace.com/carachangren
www.myspace.com/nefarium
+421 908 22 34 77 KAMILCopyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits