č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Spoznali sme prvých troch finalistov Wacken Metal Battle
zdroj Gigantpromotion, 21.2.2014Dvanásť slovenských kapiel postúpilo do dvoch semifinálových kôl, kde bojujú o jednu miestenku na legendárny festival Wacken Open Air. Včera v noci sme spoznali prvých troch finalistov súťaže Wacken Metal Battle 2014. V košickom Rodeo Clube sa publiku a porote predstavili semifinalisti divízie Východ v poradí KHADAVER, TEMPLE, RIGHTDOOR, ANSTRATUS, RAVENCLAW a ENDLESS MAIN. Stanislav „Stillborn“ Černák (Valhalla.sk), Michal „Hardrocker“ Roháč (Hellmagazine.eu), Lukáš „Bukáčo“ Polák (Metalexpress.sk), Petra Bohuslavská (Podujatie.sk) a Mayo Petranin (spevák CASTAWAY a ONE SECOND HOTEL) nemala rozhodovanie vôbec jednoduché. Oproti prvému kolu, kde hodnotila nahrávky skupín, išlo tento krát o hodnotenie živého vystúpenia a práve naživo sa ukážu skutočné možnosti jednotlivých kapiel. Porota mala rozhodovanie veľmi ťažké, pretože každá kapela preukázala svoje kvality.

Šiesti porotcovia si určili viaceré kritériá, na ktoré budú počas živých vstúpení dbať. V skratke priblížime, že šlo napríklad o pódiový prejav, hudobnú originalitu, muzikantské zručnosti, komunikáciu s publikum a mnoho ďalších aspektov. Každý z porotcov mal k dispozícii 6 bodov, ktoré rozdelil kapelám od 6 po 1 bod. Po vystúpení všetkých skupín porota zasadla, prediskutovala jednotlivé vystúpenia a ku každej kapele každý jeden za seba vyjadril jej plusy aj mínusy, potom sa rozdelili body, ktoré sa spočítali. Novinkou tohto ročníka bolo, že po vyhlásení výsledkov si porota zavolala z každej kapely jedného člena a vysvetlila mu svoje hodnotenie. Najviac hlasov a teda aj najlepší koncert predviedla skupina ANSTRATUS, ktorá dostala od poroty najviac, a to plný počet bodov. Spoločne s tými to banskobystrickými mladíkmi sa z postupu do marcového finále tešia aj kapely RAVENCLAW a KHADAVER. Už nasledujúcu sobotu sa uskutoční druhé semifinále Wacken Metal Battle Slovakia 2014 divízia Západ v Bratislave, kde sa o postup do finále budú uchádzať kapely FISHARTCOLLECTION, MINDSTORM, STERCORE, REVENGE DIVISION, REVOLTAGE a EMPYRION.

Celkové poradie Wacken Metal Battle divízia Východ:

1. ANSTRATUS (Thrash Metal – Banská Bystrica) 30 bodov, 2. RAVENCLAW (Power Metal – Košice) 23 bodov, 3. KHADAVER (Electro Metal – Prešov) 17 bodov, nepostupujúce kapely: 4. RIGHTDOOR (Melodic Power Metal – Košice) 16 bodov, 5. ENDLESS MAIN (Progressive Power Metal – Zvolen) 12 bodov, 6. TEMPLE (Progressive Metal – Prešov) 7 bodov.Copyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits