č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Negura Bunget na Slovensku!
zdroj Dodo Datel, 26.2.2014Turisas V druhej polovici marca 2014 na Slovensko opäť zavíta najkvalitnejší metalový vývozný artikel z Rumunska - folklórom inšpirovaní blackmetalisti NEGURA BUNGET. Kapela, ktorá svoju púť započala začiatkom roku 1995 v hlbokých transylvánskych lesoch, sa u nás predstaví hneď na dvoch koncertoch: 19. marca v košickom klube Collosseum, kde jej budú sekundovať domáce spolky GALADRIEL a RAMCHAT, a o deň neskôr, 20. marca, v bratislavskom klube U Očka. Bratislavský koncert doplnia kapely AEON WINDS (black metal, SK), LUNATIC GODS (violent metal, SK) a DARKFALL (melodic death, AT).

NEGURA BUNGET sú nepochybne najaktívnejšou rumunskou kapelou. Veď rok čo rok brázdia Európu a z času na čas aj iné kontinenty. Majú taktiež za sebou vystúpenia prakticky na všetkých významných metalových festivaloch v Európe. Ich zatiaľ posledné turné s ROTTING CHRIST na jeseň minulého roku dopadlo nad očakávania dobre a kapela opäť rozšírila rady svojich priaznivcov. Už pár rokov na domácej scéne dostávajú jedno ocenenie za druhým a naposledy ich v januári na najväčšom rumunskom portáli metalhead.ro označili za najlepšiu svetovú metalovú kapelu!
NEGURA BUNGET majú na svojom konte už jedenásť nahrávok rôznych dĺžok, vrátane dema „From Transylvanian Forests" z roku 1995 a tento rok uzrie svetlo sveta novinka s názvom "TĂU".
NEGURA BUNGET patria rozhodne k najoriginálnejším kapelám, ktoré sa pohybujú na temnej scéne a množstvom pôvodných ľudových nástrojov veľmi citlivo, no nemalou mierou, obohacujú svoju hudbu. Túto kapelu jednoducho treba vidieť!

www.negurabunget.com
www.facebook.com/negurabunget

19.3.2014 - Košice, Collosseum
20.3.2014 - Bratislava - U OčkaCopyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits