č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Roxor Thrash Fest
zdroj Lukáš „Bukáčo“ Polák / Grindex Promotion, 15.5.2014ROXOR THRASH FEST
24. máj 2014, Collosseum Club, KošiceNa náš metalový „trh“ prichádza nová skupina ľudí, ktorí si zaumienili, že budú podporovať poriadny metal! Hovoria si GRINDEX PROMOTION a zameriavajú sa prevažne na žánre thrash/death/grind. 24. mája očakávajte prvý pôrod! Novorodenec ponesie meno ROXOR THRASH FEST a bude to akcia zameraná čisto na thrash metal. Čiže skutočne nadupaná akcia plná besniacich rytmov, riadneho riffovania a hlavne nekompromisnej dávky energie! Predstaví sa spolu 8 kapiel, prevažne slovenské mená (ale zato ide o samotnú špičku), po jednej kapele budeme mať aj od našich západných a južných susedov a headliner príde až z ďalekej Kanady. Poďme si v skratke priblížiť účinkujúcich. Na otvorenie akcie budú povolaní mladíci EZKATOR, ktorí sú ešte úplní nováčikovia, zato energie majú na rozdávanie. Hneď po nich vystúpia tohtoroční víťazi WACKEN METAL BATTLE – ANSTRATUS, ktorí divákom, ale i odbornej porote ukázali, že patria k najtalentovanejším kapelám našej scény. V auguste vystúpia na legendárnom Wackene, no predtým rozdrvia Košice! Ich by ste si nemali nechať ujsť za žiadnych okolností! Z Česka sa dovalí zoskupenie EXORCIZPHOBIA. Na konte majú jeden album „Something Is Wrong“ a nedávno vydali split s legendárnymi LAHAR. To, že patria k popredným thrashmetalovým kapelám v Česku, ani netreba zdôrazňovať. Bratislavčania CATASTROFY nám aj prostredníctvom svojich ostrých textov proti štátu predvedú, ako to má vyzerať! Ostro, rázne a priamo do ksichtu! Hlavnou vlajkovou loďou slovenského thrash metalu sú MAJSTER KAT. Každému thrashmetalistovi musí toto meno byť známe a kto ho ešte nepočul, nech to urýchlene napraví! Navyše im v týchto dňoch vychádza druhý album „Memento...“, ktorý je nekompromisným útokom na samotnú špičku žánru u nás! RADIATION na to pre zmenu idú úplne oldschoolovo, až do obdobia konca 80-tych rokov, kedy sa thrash miešal aj s poriadnym death metalom, á la starý KREATOR! Spoza oceánu, z krajiny grizlyho, k nám prídu E-FORCE. Ide o veľmi svojský a prepracovaný thrash metal. V zostave nájdeme aj bývalého speváka kapely VOIVOD, Erica Forresta, ktorý im naspieval albumy „Negatron“ a „Phobos“. Pôsobí ešte v industriálnej death kapele PROJECT: FAILING FLESH a jeho jedinečný vokál s poriadne nadupanou hudbou si môžete prísť vychutnať na tento minifest, pre fanúšikov VOIVOD je to priam povinnosť! Celú akciu zakončia Maďari MÖRBID CARNAGE. Pokiaľ máte chuť na naozaj dravý a nespútaný thrash, budú pre vás ako vyšití!

Celá akcia prebehne na dvoch pódiách (jedno malé hore v 777 a dolné klasické veľké pódium). Kapely budú hrať na striedačku, čím sa zredukujú medzičasy a koncert bude prebiehať plynule bez zbytočných páuz! Súčasťou akcie bude aj veľká ponuka rôznych distier ako Atomic Vision, Punkgen, ilws.com či Samotar – StraightEdge. Taktiež sa bude konať tombola, ktorá je v cene lístka (každý lístok je označený číslom a podľa toho sa bude aj žrebovať) o CD, tričká a nejaký ten alkohol.

Aby sa nezabudlo, bude prebiehať aj originálna súťaž o "Najthrashovejšiu riflovku". Víťazné indivíduum (ocenené samotnými návštevníkmi) získa okrem skvelého kultúrneho zážitku aj fľašu domácej navyše. Tak hor sa vyšívať a vybíjať...máte ešte mesiac!

Kapely:

E-Force (thrash, Kanada)
www.facebook.com/eforceoffical

Mörbid Carnage (thrash, Budapešť)
www.facebook.com/morbidcarnageofficial

Exorcizphobia (thrash, Trutnov)
bandzone.cz/exorcizphobia

Majster kat (thrash, Bratislava)
bandzone.cz/majsterkat

Catastrofy (thrash, Bratislava)
bandzone.cz/catastrofy

Radiation (thrash, Bratislava)
bandzone.cz/radiation

Anstratus (thrash, Banská Bystrica)
bandzone.cz/anstratus

Ezkator (thrash, Zlaté Moravce)
bandzone.cz/ezkator

Začiatok o 17:00!
Vstup: 8 € (predpredaj v Košiciach v Collosseu Clube a v Bratislave u Marcela Roxora), 10€ na mieste

GRINDEX PROMOTION: www.facebook.com/GrindexPromotion?fref=ts
FB Event: www.facebook.com/events/160826200780525/?ref=ts&fref=tsCopyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits