č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Najdlhší slovenský videoklip? Zoznámte sa s kapelou MASS PERCEPTION!
zdroj Majo Žuffa, 23.6.2014Melanchólia, metaforická dejová línia, zmeny vizuálu, gradácia aj velkolepé finále - to všetko môžete počuť a vidieť vo videoklipe k skladbe Nine ripples od kapely MASS PERCEPTION. Jeho minutáž sa zastavila až na úctyhodných 9 minútach a 44 sekundách, čim sa jednoznačne zaradil medzi najdlhšie videoklipy, aké kedy boli na Slovensku natočené. Jeho príprava, s viacerými prestávkami, trvala od konca leta 2013 až do polovice apríla 2014. Videoklip mal koncom apríla tohto roku dokonca premiéru v multikine Ster Century Cinemas Žilina! Réžia a strih: Lukáš a Tomáš Ferencovci (VLN productions).

Spravte si chvíľku čas a nechajte sa vtiahnuť do atmosféry:

www.youtube.com/watch?v=pwGCZZ6nW1A

MASS PERCEPTION je zostava fungujúca od konca roku 2011. Ich tvorba pochádza z alternatívnych vôd. Ich zvuk je charakteristický žánrovou neobmedzenosťou, tvrdšími gitarovými aranžmánmi a výraznými elektronickými prvkami. Samotná kapela k tomuto uvádza: „Sme stále v procese. Stále hľadáme svoju tvár. Žánrové hranice sme však pri tvorbe vždy vnímali len veľmi okrajovo a chceme, aby to tak aj ostalo.“ Kapela má okrem svojho premiérového videoklipu na konte jeden štúdiový album (A Few Screams and Whispers), pódiové umiestnenie vo finále FAMAT 2013 (3. miesto) a účasť v semifinále multižánrovej súťaže amatérskych kapiel Radegast Líheň 2013, kde sa zostava prebojovala medzi 8 nejlepších spomedzi 217 prihlásených kapiel z ČR, PL a SR. Popri „hľadaní svojej tváre“ sa zostava aktuálne venuje príprave materiálu pre svoj druhý album.

Band: www.mass-perception.com
BZ: bandzone.cz/massperception
FB: www.facebook.com/massperceptionCopyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits