č l á n k y  i n c i p i t u m
 č l á n k y
 č l á n k y  č l á n k y

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

Wlesefest VII
zdroj TMB agency, 17.7.2014Začiatok mesiaca august bude patriť slovenskému Wlesefestu, ktorý sa už po siedmy krát uskutoční v meste Martin. Malý festival pritiahne aj tento rok veľké mená.

Headlinerom siedmeho ročníka budú punk-rockeri H2O z New Yorku. Kapela vznikla v roku 1995 a dodnes patria k jednej z najenergickejších kapiel v hardcore-punkovej scéne. H2O GO! Nemenej známou kapelou sú aj party - austrálčania DEEZ NUTS. Tí sa po vyše dvoch rokoch vracajú na pódium do Martina s ich posledným albumom BOUT IT! Nebudú chýbať ani klasiky od týchto borcov a to „I hustle everyday“, „Dtd“ alebo aj „Stay true“. Melodický hardcore z ďalekej Floridy privezú EVERGREEN TERRACE. Na konte majú nový album s názvom „Dead Horse“. Aj keď kapela prešla personálnymi zmenami, na kvalite jej to určite neubralo, práve naopak! Dôkazom sú aj turné po boku legiend ako Suicidal Tendencies, Strife alebo Terror a vypredané kluby po celej Európe. V rámci turné privezú DEEZ NUTS aj anglánov BRUTALITY WILL PREVAIL. Im patril minuloročný Wlesefest. Ťažkotonážny hardcore si k nám našiel cestu aj tento rok a „mosheri“ si určite prídu na svoje. Dvojicu dopĺňajú portugalčania DEVIL IN ME hrajúci melodický hardcore. Kapelou z iného súdka sú určite ARSONIST GET ALL THE GIRLS. Tech-metalcore kombinovaný s elektronikou a šialeným pódiovým prevedením. Kto nevidel, neuverí. Line-up doplňajú dve post-hardcorové kapely z Anglicka OUR PEOPLE VERSUS YOURS a THE OCEAN BETWEEN US. Fanúšikov „downtempo – hardcore“ potešia DAMAGER z Berlína. Maďarsko „vyslalo“ na Wlesefest post - hardcore- rockerov SHELL BEACH a z Čiech k nám dorazia SKYWALKER. Domácu scénu zastúpia SHRILL WHISPERS, PRINCESS KNOCKED OUT THE GARDENER, PIGS IN THE LIVING ROOM. Afterpárty zastreší raper LOUIE KNUXX z Austrálie a slováci BASS DOWN LOW.

Festival sa koná v areáli SIM – PRIEKOPA v dňoch od 2.8. – 3.8.2014.
Predpredaj v sieti predpredaj.sk.
Viac informácií na facebook.com/wlesefest alebo na wlesefest@gmail.com.Copyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits