r e p o r t á ž e  i n c i p i t u m
 r e p o r t á ž e
 r e p o r t á ž e  r e p o r t á ž e

titulka
koncerty
reportáže
recenzie
novinky
články
fotoreportáže
rozhovory
skupiny
ziny
kluby
rôzne
o nás

[ 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 ]

Súvisiace články:
report Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 1.deň
report Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 2.deň
report Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 3.deň
fotoreport Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 1.deň
fotoreport Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 2.deň
fotoreport Brutal Assault vol. 9, 5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ), 3.deň
report Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), Martin
report Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), Golo
report Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), Dáša
fotoreport Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), 1.deň
fotoreport Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), 2.deň
fotoreport Brutal Assault vol. 8, 7.8.-9.8.2003, Hvozd u Konice (CZ), 3.deň
report Brutal Assault vol. 007, 23.-24.8.2002, Hvozd u Konice (CZ), Golo
report Brutal Assault vol. 007, 23.-24.8.2002, Hvozd u Konice (CZ), Dáša
report Brutal Assault fest vol. 6.66, 17.a 18.8.2001, výstavisko - Přerov (CZ), Golo

Brutal Assault vol. 9
From Beyond, Nocturnal Devotion, Barracuda, Torment, Ingrowing, R.E.T., Pathology Stench, Dying Passion, Dead Infection, Darzamat, Cannibal Corpse, Dark Gamballe, Melancholy Pessimism, F.O.B., Deaf 99, Utopia, Sacrosanctum, Deflorace, Galadriel, Smashed Face, Rites Of Undeath, Bed Sores, Melissa, Poppy Seed Grinder, Beltaine, Abortion, Livores Mortis, Sanatorium, Ador Dorath, Jack Slater, Depresy, Root, Sear Bliss, Cerebral Turbulency, Immortal Tears, Antistar Co., Demolition, Euthanasia, Nobody, Sun Has Cancer, Darkside, Martyrium Christi, Wayd, Lunatic Gods, Colp, Lex Talionis, Endless, Gride, Neglected Fields, Graveworm, Misery Index, Impaled Nazarene, Godless Truth, Sungate
5.-7.8.2004, Hvozd u Konice (CZ)
, 2.deň (piatok)

Piatkový program odpálila pekne zhurta UTOPIA. Ponúkla death/grind skôr jednoduchšieho razenia s nasraným vokálom. Doma by som si to zrejme nepustil, ale ako ranný výplach na prebudenie a pretriezvenie môže byť. Doom/rock v podaní SACROSANCTUM nebol pre mňa nič iným len štandardnou festivalovou vatou, žiaľ kapiel na podobnej úrovni bolo tento rok dosť veľa. Prvá kapela, ktorá naozaj stála za to, bola teda DEFLORACE. Po dlhšej pauze sa predstavili opäť v plnej sile a death/grind na studénkovský spôsob môžem vždy. Nadpriemerným výkonom sa predviedol bubeník, škoda len že obaja gitaristi sa viac nehýbali. Samozrejme všetko sa točilo okolo masových vrahoch a Bublových výziev "přineste mi někdo kořalku". (Jeho jediným šťastím bolo, že sme s Dášom nemohli nájsť Gola, ktorý mal kľúče od auta, kde bol uskladnený náš arzenál borovičky. pozn. jimi)
Bratislavský GALADRIEL sa predstavil už v neviem koľkej personálnej obmene za posledný rok, našťastie na zohratosti kapely to nebolo veľmi poznať. Nový basák Jano odbremenil Doda o hrubé drôty, a tak sa Dodo mohol naplno venovať líderským povinnostiam. Divácky úspešnému setu veľmi pomohol aj výborný zvuk, stále satanzaplať skôr pravidlom ako výnimkou.
Nasledujúci v pláne SMASHED FACE nedorazili, a tak sa na nás spustila rovno čiernota zvaná RITES OF UNDEATH. Éééé, čo som to hovoril pred chvíľou o tej vate? Veľkým prekvapením boli pre mňa rokycanskí BED SORES. Kapela si zrejme uvedomila, že na poli zvanom thrash/core nemá význam omieľať dokola to, s čím prišli ich slávnejšie vzory pred mnohými rokmi, a tak sa do toho pustili z inej strany. Thrash/deathové výprasky a nasrané HC skákanice síce ani tu nechýbajú, lenže chlapci sa trochu pohrali s rytmikou a hneď je to oveľa zaujímavejšie. Nediali sa síce žiadne nespočítateľné zverstvá či inštrumentálne orgie, ale aj tak mi je takáto hudba oveľa milšia ako miliónta kapela hrajúca na tému doom/black s klávesami. Aha, práve jedna prichádza. Volá sa MELISSA a navyše hrá na škôlkarskej úrovni, preto to určite nebude moja obľúbená kapela. Našťastie ich strieda POPPY SEED GRINDER a svojím brutal death/grindom plným klepaníc narobí na i pod pódiom peknú paseku. Ani sa nečudujem, že ich ľudia nechceli pustiť z pódia.
Z tých pár minút, čo som počul, mi pripadali BELTAINE ako Root revival, ale detailnejšiemu hodnoteniu sa radšej vyhnem, bolo treba doplniť kalórie i promile. Na ABORTION som však bol späť a v plnej sile. Už na Obscene Extreme (report Martin, report Golo, fotoreport, 1.deň, fotoreport, 2.deň) boli vynikajúci, a po tomto sete môžem s kľudom napísať, že Lepra a spol. sú v životnej forme. Svoje veselé grind/mince/punkovačky nasypali do ľudí s nebývalou chuťou, no a prizerajúcim sa nezostávalo nič iné, len sa výborne baviť. Na záver pyrotechnická vložka, nejaký ten prídavok a Abortion party sa končí. Škoda.
LIVORES MORTIS boli presnou takou kapelou, o ktorej Lepra pred chvíľou hovoril, že sú "temní ako riť". Priemerný doom/black, navyše s automatom a s klávesmi z playbacku. Ešteže tu máme opäť rozchodené SANATORIUM. V novej zostave s Belom ako výhradným krochkáčom a s členmi Deflorace som kapelu ešte nevidel, takže som bol patrične zvedavý. Nesklamali. Dostalo ma už Belove zvučenie mikrofónu "raz dva tri pičáááá". A čo bolo ďalej? Samozrejme nekompromisný brutal death. Opäť ma výrazne zaujal bubeník (Deflorace). No a to čo liezlo z Belovho hrdla, ani nemá význam komentovať. Rád si kedykoľvek pozriem Sanatorium opäť.
Príjemne ma dnes prekvapili aj ADOR DORATH. I keď takúto tvorbu veľmi v láske nemám, zaujala ma neopočúvaná melodika a veľmi dobre zaranžovaný kvalitný ženský spev. Škoda nie veľmi podareného zvuku. Prekvapením boli aj nemci JACK SLATER. Spustili výborný technický death metal, miestami rytmicky dosť zamotaný. Dosť ma však nasrali spevákove poznámky, že môže rozprávať čo chce, pretože mu aj tak nikto nerozumie. Aspoň vidíme, ako o nás zmýšľajú v tzv. Západnej Európe, t. j. opice práve zliezli zo stromu.... Fuck.... Ale hrali dobre.
DEPRESY a ROOT som za posledný rok videl už toľkokrát, že sme sa rozhodli ich bojkotovať. Priamym dôsledkom toho bolo, že o 23:42 skončil svoju životnú púť spomínaný kartón borovičky. Nech nám je pečeň ľahká. Avšak na SEAR BLISS sme už boli naspäť, aby sme si mohli pozrieť death/black ozvláštnený pozounom. Pravdupovediac, bez tej trúby by to bola prudko podpriemerná a takmer nezaujímavá kapela. Ak som dobre videl, CEREBRAL TURBULENCY sa ukázali s novým gitaristom aj basákom. Oproti predchádzajúcim výborným skúsenostiam z ich koncertov to bolo z mojej strany trošku sklamanie. Noví členovia spôsobili úbytok grindových pasáži a brum-brum chrochtov a celkovo to nemalo tie správne grády.
Okolo druhej v noci nastúpila posledná kapela dňa IMMORTAL TEARS. Tesne pred koncertom sa ocitli v nezávideniahodnej situácii, keď boli nútení vymeniť speváka/frontmana. Nový člen sa síce svojich povinností ujal dobre, ale ani on nezabránil tomu, aby nesmrteľné slzy neboli iba jednou z mnohých ničím nezaujímavých blackových kapiel. Potom som už zvládol iba trafiť do stanu a nechať sa unášať spravodlivým spánkom, veď väčšina ľudí už bola aj tak mŕtva....

[ Dáša ]

[ 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 ]Copyright © 1997-2013 incipitum.sk, ISSN 1337-222X
Doslovné ani čiastočné preberanie materiálu zo stránok incipitum.sk nie je povolené bez predchádzajúceho písomného povolenia redakcie.

Hit Counter by Digits